OKTH Nedir ? Ortak Kullanımlı Telsiz Hizmeti anlamına gelen kısaltma T.C. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun yetkilendirdiği Telekomünikasyon Şirketleri tarafından tahsis edilmiş frekanslarda tesis edilmiş altyapılar üzerinden ihtiyaç duyan Kurum ve Şirketlere hizmet verme esasına dayalı telsiz haberleşme hizmetidir.

OKTH Ortak Kullanımlı Telsiz Hizmetleri Nevada Telekomünikasyon Hizmetleri San. ve Tic. Ltd. Şti. bünyesinde yürütülmektedir.

NEVADA Telekomünikasyon Hizmetleri San. ve Tic. Ltd. Şti. Türkiye’nin her Bölgesinde OKTH hizmetleri kapsamında taleplere bağlı olarak sistemler tesis etmekte ve işletmektedir. Kurumsal ihtiyaçlara göre dönemsel altyapı, telsiz ve kontrol ekipmanları kiralama hizmetlerini vermektedir. Lokal ve Geniş Alanlarda Kullanıcı ihtiyaçlarına uygun Sayısal Trunk ( Tetra ), Sayısal Trum DMR Tier III, DMR, dPMR ve Konvensiyonel Analog teknolojiler kullanarak sistemler tesis etmekte ve 7/24 işletmektedir.

NEVADA Telekomünikasyon Hizmetleri San. ve Tic. Ltd. Şti., Bu Şebeklere üzerinden Kapalı Gruplara Telsiz Ses Haberleşmesi, Yazılı Mesaj, Sesli Mesaj, GPS Tabanlı Konumlandırma, Komuta ve Kontrol Servisleri verebilmektedir.

OKTH Harici kısa süreli, uzun süreli Lisanssız telsiz sistemleri ve aksesuarları kiralamak ve yatırım maliyetlerinizi düşürmek artık elinizde.

NEVADA Telekomünikasyon Hizmetleri San. ve Tic. Ltd. Şti. resmi web sitesi Nevada Telekomünikasyon Ltd. Şti.

PAMR ? Public Access Mobile Radio.

BTK OKTH İşletmecileri BTK Resmi web sayfasında hizmet tipi ve hizmet alanları bilgileri ile birlikte yayınlanmaktadır.